Апостиль на документах про освіту

Перед зверненням в Інформаційно-іміджевий центр МОН, зателефонуйте до відділу студентської документації УКУ і отримайте консультацію (тел.: 032 240-99-44 (вн.3162)).

Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. Інколи, якщо між країнами немає угоди про відміну або спрощення процедури легалізації документів, така потреба виникає у наших випускників, які планують продовжити своє навчання закордоном.
Нижче наша випускниця магістерської програми 2018 року ділиться досвідом:
Для отримання апостилю потрібно:
 1. 1. Зареєструватися на сайті http://apostille.in.ua/ua/. Усі деталі дуже чітко прописані у "Типових запитаннях", додано скрін-шоти до усіх етапів роботи у "Персональному кабінеті".
 2. ​2. Спершу необхідно подати дані та скани диплому і додатку до диплому; процедура нескладна, із логістикою допомагає оператор, з яким можна спілкуватися, як на самому сайті, так і через е-скриньку, телефон.Особисто для себе, обрала листування через скриньку, оскільки так найлегше отримувати сповіщення та швидко отримувати відповідь.Під час спілкування та перевірки даних у "Персональному кабінеті" на сайті потрібно оновлювати сторінку та самостійно заходити час від часу(сповіщення на пошту автоматично не приходять).
 3. 3. Коли усі дані додано та сформовано заяву, необхідно дочекатися електронних варіантів ще декількох документів із детальною інструкцією щодо їх заповнення. Лише після отримання ПІДТВЕРДЖЕННЯ правильного заповнення усіх заяв, варто здійснити оплату.
 4. 4. Оплата. Для отримання апостилю на дипломі та додатку, обрала обробку 2-х документів та оплату через касу ПриватБанку (комісія на кожну оплату становила +10 грн. до суми).
 5. Вартість послуг визначається наступним чином:
 6.    1) Обробка документів в залежності від обраних Вами термінів:
 • 2 документа х 630 грн = 1260 грн ( 2 робочих дні) ;
 • 2 документа х 390 грн = 780 грн ( 10 робочих днів);
 • 2 документа х 330 грн = 660 грн ( 30 робочих днів).
 1.    2) Окремою квитанцією сплачується держмито: 51 грн х 2 документа = 102 грн.
 2. 5. Відправлення: скористалася послугами кур'єрської доставки Нової Пошти. Варто зазначити, що відправлення до центру та назад - теж оплачується (Загалом, 100 грн доставка).
 3. 6. Очікування. Упродовж наступного часу у "Персональному кабінеті" відслідковується, на якому етапі знаходиться пакет документів. Після завершення усіх процесів необхідно дочекатися телефонного дзвінка оператора, що уточнить деталі доставки документів з їхнього офісу.
 4. 7. Отримання: або на відділі Нової Пошти, або кур'єр додому. Я скористалася першим.
 5. Витрачено:
 • Кошти: 1002 грн
 • Час: 3 дні на оформлення заяви, збір пакету документів, оплату послуг та відправку до центру
 • 12 днів на обробку даних та отримання апостилю на 2 документах.